9.9 C
Irpin
Неділя, 5 Травня, 2024
HomeНовиниГоловнеУ річці Ірпінь заборонили штучно знижувати рівень води

У річці Ірпінь заборонили штучно знижувати рівень води

Дата:

Популярне

Судитимуть організатора схеми розкрадання понад 1,2 млн грн на ремонті доріг Бучанщини

Поліцейські Київщини відправили до суду обвинувальний акт стосовно 41-річного...

У Бородянці «зникли» 20 млн грн на відновлення

Під час ревізії Бородянської селищної ради аудитори Держаудитслужби виявили...

Навіки 25: російська війна забрала життя захисника Миколи Ткачова з Ірпеня

На Донеччині у боях за вільну Україну загинув 25-річний...

Рівень води в річці Ірпінь продовжує рости. Вже підтоплює село Демидів. Місцеві просять владу зарадити цьому, але рішення поки нема. Під час повномасштабного вторгнення рф дамбу в селі було підірвано. За два роки з моменту деокупації Київщини рівень води вдалося знизити майже на два метри.

Однак, з огляду на потреби оборони регіону, подальше зниження – заборонене. Про це в ексклюзивному коментарі КВ розповів голова Димерської громади Володимир Підкурганний.

“Одразу після підтоплення влада працювала в поті чола. Нам вдалося знизити рівень води майже на два метри. Далі це питання оборонного напрямку, про що тут говорити?”, – розповів Підкурганний.

За його словами, з точки зору обороноздатності регіону рівень води забороняється знижувати, тож місцева влада не впливає на це рішення, яке несе оборонний характер.

“Я не буду говорити від кого саме надійшла ця заборона, але є відповідне розпорядження і ми його виконуємо”, – резюмував він.

Як відомо, на Київщині села Димер, Демидів, Козаровичі під час повномасштабного наступу росії одними із перших прийняли на себе ворожий удар. І саме підрив Козаровицької дамби на річці Ірпінь унеможливив продовження наступу окупаційних військ через ці населені пункти на Київ.

На початку березня 2022 року у Київській області через зруйновану дамбу рівень води на поймі річки Ірпінь сягав максимально допустимого рівня. Під затопленням тоді опинився Демидів, де точилися активні бої з московитами.

Ліквідація наслідків підтоплення селища Демидів розпочалася у квітні 2022 року. Фахівці впроваджували комплекс заходів для ліквідації підтоплення. Так, на захисних дамбах у Демидів тоді встановили потужну насосну станцію, залучали до роботи і три насосні станції місцевих мешканців. Це на той час дозволило знизити рівень води в заплаві річки Ірпінь.

У травні 2022 року, нині ексочільник КОДА, Кулеба зауважував, що через підрив дамби на початку повномасштабного вторгнення московитів на територію села залишалися підтопленими ще близько 50 будинків.

У Демидові ж місцеві четвертий місяць потерпали від штучної повені. Зниження рівня завдяки помпам виявилося малоефективним. Місцеві побоювалися і того, що тимчасова піщана дамба просто не стримає потік води і село знову піде під воду. У Демидові попереджали й про те, якщо обласна влада не вдіє кардинальних заходів, то готові будуть до радикальних методів – перекриття дороги.

У серпні влада Київщини заявила, що постраждалі від підтоплення річки Ірпінь домогосподарства у Демидові отримають по 20 тисяч гривень. Для цього з обласного бюджету Димерській громаді передали 2,4 млн гривень.

З рештою село Демидів вже більше ніж два роки мириться з наслідками затоплення через підрив дамби. Дамбу відремонтували у серпні 2022 року, однак, рівень води у селі й досі не прийшов у норму: цілодобово у селі продовжують працювати насоси. Підтоплення також спричинило дефіцит питної води: наявні в селищі криниці стали непридатними для використання. Місцеві мешканці живуть із затопленими погребами, городами та підтопленими 200 будинками, й безуспішно просять місцеву владу вплинути на ситуацію. Мешканці не жалкують про підрив, попри затоплення, адже це дозволило не допустити просування російських танків.

 

Останні новини